EUROOPA NOORED OTSIVAD OMA LEMMIKFILMI

Euroopa Filmiakadeemia kutsub 12-14aastaseid noori taas oma lemmikfilmi valima. Juba üheksandat korda toimuv üritus on tänavu viidud internetti, žüriid vaatavad filme koduarvutitest ja arutelud toimuvad veebikaamerate vahendusel. 32 osaleva riigi noorte valitud EFA noore publiku auhind antakse välja 26. aprillil. EFA noore publiku auhinnale (Young Audience Award, YAA) kandideerivad Itaalia perefilm “Minu vend jahib dinosauruseid” (Mio fratello rincorre i dinosauri, rež. Stefano Cipani), Hollandi suvesõpruse film “Minu erakordne suvi Tessiga” (Mijn bijzonder rare week met Tess, rež. Steven Wouterlood) ja Saksa komöödia “Rocca päästab maailma” (Rocca verändert die Welt, rež. Katja Benrath). 

Tegu on möödunud aastal mitmetel festivalidel, sealhulgas Just Filmi programmis, tähelepanu äratanud filmidega, mille valisid välja Euroopa lastefilmifestivalide korraldajad koostöös varasematel aastatel EFA noore publiku auhinna žüriis olnud noortega. Sellepärast on filmivalik helge ja lõbus, kuigi kõigis filmides on sees ka tõsiseid teemasid.

Eesti noored on oodatud filme valivas žüriis osalema viiendat korda. Varasematel aastatel on kogunetud Artise kinosaali, mistõttu on filmipäevast osa saanud ainult Tallinna ja Harjumaa noored. Kuna kinod on suletud ja filmide vaatamine toimub internetis, siis saavad tänavu filmipäevast osa võtta kõik 12-14aastased noored, kes seda soovivad. Žüriiliige peab olema valmis kolme päeva jooksul, 23. – 25. aprillil, ära vaatama kolm EFA Noore Publiku Auhinnale kandideerivat filmi ja osalema 26. aprillil žürii arutelus, mille viib veebis läbi Just Filmi festivali juht Mikk Granström. Pärast arutelu paneb iga osavõtja nähtud filmid pingeritta. Kõigi Euroopa žüriiliikmete hinnangutest selgub EFA noore publiku auhinna laureaat, mis kuulutatakse välja Saksamaal Erfurdis. Ülekannet auhinnatseremoonialt näeb 26. aprillil aadressil yaa.europeanfilmawards.eu.

Pärast auhinnatseremooniat on ainult noortežürii liikmetele näidatud filmid kättesaadavad ka laiemale publikule VoD platvormidel üle Euroopa. Samuti on noortele Euroopa filmihuvilistel ligipääs varasematel aastatel EFA noore publiku auhinnale kandideerinud filmidele.

EFA noore publiku auhind kuulub Euroopa Filmiakadeemia ametlike auhindade hulka. Selle valimist korraldavad Euroopa Filmiakadeemia ja EFA Productions, toetajateks on Mitteldeutsche Medienförderung ja Euroopa Liidu Loov Euroopa MEDIA programm. Eestis koordineerib EFA Noore Publiku Auhinna filmipäeva MTÜ Filmiõpe, toetab Eesti Kultuurkapital. Korraldajad tänavad koostöö eest PÖFFi noorte- ja lastefilmide alaestivali Just Film.

Noortežüriis osalemiseks tuleb saata hiljemalt 16. aprilliks oma nimi, sünnikuupäev, meiliaadress ja koduasula aadressile noorpublik.yaa@gmail.com. Iga osaleja saab personaalse lingi kolme finaali jõudnud filmi juurde, mis on eestikeelsete subtiitritega. Osaleda saavad 12-14aastased noored, kes on valmis vaatama ära kõik kandideerivad filmid ja osalema aruteludel. Üritus on kõigile registreeritud osalejatele tasuta. 

Lisainfo:

Tiina Teras

5571235

noorpublik.yaa@gmail.com

EUROOPA PARIMA NOORTEFILMI AUHINNALE KANDIDEERIVAD:

“Minu vend jahib dinosauruseid

My Brother Chases Dinosaurs

Mio fratello rincorre i dinosauri

Režissöör: Stefano Cipani

Itaalia, 2019

101 min

Osades: Alessandro Gassmann, Isabella Ragonese, Rossy de Palma, Francesco Gheghi, Lorenzo Sisto

Itaaliale omase tundelisusega jutustatud liigutav film räägib Jackist ja tema nooremast vennast Giost. Lapsena peab Jack venda superkangelaseks, kuid vanemaks saades õpib, et vennal on tegelikult Downi sündroom. Vaimustus asendub pettumusega, ent mitte kauaks. Jack peab valima populaarsuse, perekonna ja iseenda tunnete vahel. Inimlikkus, eluterve huumor ning julgus oma vigu tunnistada aitavad ka kõige kehvemast olukorrast väljapääsu leida.

“Minu erakordne suvi Tessiga”

My Extraordinary Summer with Tess

Mijn bijzonder rare week met Tess

Režissöör: Steven Wouterlood

Holland/Saksamaa, 2019

82 min

Osades: Sonny Van Utteren, Josephine Arendsen, Jennifer Hoffman, Tjebbo Gerritsma

Suvi on imeline aeg. Päike, seiklused ja uued sõbrad. Sam on täiesti tavaline poiss, kes veedab suve mängides ja erinevaid vahvaid avastusi tehes. Kuid saatusel on Samile suur üllatus varuks. Nimelt kohtub ta Tessiga – tüdrukuga, kes on julge, uskumatult otsekohene ning, mis kõige lahedam – tõmbab Sami igasugustesse uskumatutesse seiklustesse. Neist kahest saavad ootamatult väga lähedased sõbrad, kes on teineteisele toeks igas olukorras. „Minu erakordne suvi Tessiga“ on südamlik ja ilus koguperefilm.

“Rocca muudab maailma”

Rocca Changes the World

Rocca verändert die Welt

Režissöör: Katja Benrath

Saksamaa, 2019

101 min

Osades: Luna Marie Maxeiner, Barbara Sukowa, Fahri Yardim, Mina Tander

11-aastast säravat, vaprat, naljakat ja naerusuist Roccat nähes tekib hoobilt küsimus: kust ta küll tuli? Ta haarab alati ohjad enda kätte, sest tema suhtumisele ja nutikusele ei leia võrdväärset ka täiskasvanute seast. Sattudes esimest korda elus koduõppest tavakooli asub Rocca endalegi märkamatult lammutama iganenud ja pigem kasutuid mõttemustreid ning paneb kõik enda ümber maailmale teise pilguga vaatama. Tüdruku suurim soov on aga, et ka tema minevikus elav ja trotsi täis vanaema leiaks uue hingamise ja killukese õnne.